یکی از سوالات متداولی که از ما پرسیده می شود این است که فرق تزریق ژل و تزریق فیلر در چیست. اصلا این دو با هم تفاوتی دارند یا خیر اگر فرقی باهم دارند آن تفاوت در چیست. موضوعی که وجود دارد و همین اول باید به آن بپردازیم این است. که بله تفاوت دارند و این تفاوت اصلا در نوع ژلی هست که در دو عمل استفاده می شود. وقتی که موادی در عملی قابل استفاده است و نوع آن در نوع عمل تاثیر گذار است به طبع تفاوت هایی ایجاد می شود. البته باید بگوییم فقط در نوع ژل این تفاوت ها وجود ندارد و بلکه تفاوت های مهم دیگری هم هست. که باید در مورد آن ها مطالعه نمایید و قصد داریم در این مقاله در مورد فرق بین تزریق ژل و تزریق فیلر با شما صحبت کنیم. در ادامه با وبسایت رسمی دکتر ماناوالا همراه باشید.

تفاوت بین ژل و فیلر

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد فیلر و ژل با هم متفاوت است ولی هردو یک برای یک نتیجه تزریق می شوند. البته برخی فواید در فیلر وجود دارد که ممکن است در ژل وجود نداشته باشد و برخی اوقات برای نتیجه بهتر بسته به شرایط یکی از آنها به شما پیشنهاد می شود. به طور کلی این دو برای اصلاح عیب صورت و یا رفع چین و چروک است که تفاوت آن دو در زمان انجام و مدت زمان ماندگاری و هزینه و عوارض است. اگر به دنبال اطلاع از تفاوت ها یا به طور کلی قصد دارید در مورد این موضوع اطلاعات کافی داشته باشید در این مقاله مطالب مهمی وجود دارد که باید مطالعه نمایید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

خدمات ما: تزریق ژل و فیلر صورت

ژل چیست

برای اینکه تفاوت بین این دورا بدانید ابتدا باید ابتدا هردوی آن ها را برای شما توضیح دهیم. اول از هرکاری به توضیح ژل و عوارض و میزان ماندگاری و انواع آن با شما صحبت خواهیم کرد. ژل که یک ماده مصنوعی محسوب می شود برای عمل هایی مثل از بین بردن چین و چروک های صورت استفاده می شود. ژل می تواند حجم دهنده مناسبی برای لب و گونه و رفع چین و چروک و خط لبخد باشد. یکی از تفاوت هایی که باید به آن اشاره کرد این است که ژل مصنوعی است و زمان ماندگاری آن کمتر و هزینه آن هم به طبع کمتر از فیلر می باشد.

فیلر چیست

همانطور که گفته شد برای درک بهتر تفاوت بین فیلر و ژل باید هرکدام از آن ها را به صورت جداگانه توضیح داد. در این قسمت می خواهیم در مورد فیلر و عوارض و مدت زمان ماندگاری آن با شما صحبت کنیم. فیلر روشی است که پزشکان در آن برای رفع علائم پیری و بخشیدن طراوت و جوانی به پوست از آن استفاده می کنند. فیلر برای بخش های مختلف صورت و حتی برای بخش های بدن بسیار مناسب و در خور است. فیلر می تواند روشی عالی و بدون دردسر برای صافی چین و چروک به وسیله افزایش حجم بخش مورد نظر مانند لب،گونه، چانه و پیشانی باشد. فیلر به وسیله سرنگ های آماده ای که در آن ها ژل فیلر وجود دارد و از طریق سوزن های بسیار ظریف به بافت های زیرین پوست تزریق می شود. تزریق فیلر نمی تواند زیاد سخت و یا در آن نیازی به بیهوشی نیست ولی لازم است توسط پزشک متخصص اینکار انجام شود. در زیر انواع روش های فیلر را به صورت کلی بررسی و نام می بریم.

  • فیلر قابل جذب یا پرکننده های بیولوژیکی
  • پرکننده نیمه دائمی و یا فیلر نیمه مصنوعی
  • فیلر دائمی

خدمات: تزریق فیلر در اهواز

فیلر قابل جذب و یا پرکننده بیولوژیکی

این روش برای پرکننده های سطحی به کار می رود و اثر این روش موقتی و کوتاه است. در این روش ماده توسط پوست حذب می شود و زمانی که ماندگاری دارد بین 4 تا ده ماه است البته این مدت زمان بسته به شرایطی است که در آن زندگی می کنیم. اگر به صورت کلی زیاد در معرض تابش نورخورشید و در تغذیه دقت زیادی نداشته باشیم می تواند این مدت زمان تا حد زیادی کاهش یابد. در زیر مزیت های فیلر بیولوژیکی را برای شما بررسی کرده ایم.

  • اکثرا به خوبی توسط پوست جذب خواهد و در این روش عمدتا شاهد ایجاد حساسیت نیستیم.
  • نتیجه در این روش بسیار طبیعی و عالی می باشد.
  • در این روش دوران نقاهتی وجود ندارد و بلافاصله بعد از تزریق می توانید به روال عادی برگردید.
  • این روش بسیار مناسب برای از بین بردن چین و چروک صورت که عمق کمی دارند است.

فیلر نیمه دائمی یا نیمه مصنوعی

یکی از روش های مرسوم در تزریق فیلر استفاده از فیلرهای نیمه دائمی و یا فیلر عمقی است. در این روش بافت های زیر جلدی به همراه لایه های عمیق تر پوست تزریق می شود. در این روش شاهد ماندگاری آن تا سه سال یا در برخی موارد حتی بیشتر هستیم و فیلر در این روش خیلی به کندی توسط پوست جذب می شود و برای پرکردن چین و چروک و افزایش حجم گونه و لب ها این روش پیشنهاد می شود و می تواند بسیار مناسب باشد.

مطالعه شود: تزریق ژل در اهواز

فیلر مصنوعی و یا دائمی

یکی دیگر از روش هایی که در بالا به آن اشاره شد فیلرهای مصنوعی یا همان دائمی هستند. این روش هم برای تزریق های عمیق است و تفاوت آن با روش قبلی عدم جذب توسط پوست است. همین دلیل سبب شده است که مدت زمان ماندگاری در آن بسیار بیشتر از روش های دیگر باشد. این روش هم برای رفع چین و چروک پوست به خصوص عمیق تاثیر دارد و می توان در صورت تمایل آن را از پوست خود حذف نمایید.

توضیح کلی در مورد تفاوت ژل و فیلر

ما به صورت تخصصی در مورد روش های فیلر و ژل تا به اینجای مقاله با شما صحبت کردیم. ولی به صورت کلی اگر بخواهیم توضیحی در مورد تفاوت های فیلر و ژل به شما دهیم باید بگوییم فیلر مناسب برای پرکردن چین و چروک ها با عمق کمتر و یا جای برخی از زخم ها مناسب است و ژل به صورت کلی برای پر کردن چین و چروک های عمیق و عمل های زیبایی مناسب و در خور است.

عوارض و گروه سنی

در این قسمت باید در مورد عوارض و گروه سنی هردوی آن صحبت نماییم. در کل فیلرها به دلیل به روز بودن نسبت به ژل ها عوارض کمتری دارند و البته اگر ژل را توسط پزشک متخصص انجام دهید عوارض بسیار کمی را شاهد خواهید بود. به صورت کلی همه روش های فوق برای تمام سنین مناسب است و معمولا پزشکان این دسته از عمل ها و عمل های زیبایی را برای سنین زیر بلوغ توصیه و تجویز نمی کنند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله در مورد تفاوت های بارز بین فیلر و ژل با شما صحبت کردیم. این مقاله را بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر تا پایان مطالعه نمایید و موارد را به دقت در نظر داشته باشید. در صورت مراجعه به پزشک زیبایی دکتر ماناوالا در این خصوص می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید و برای رزرو نوبت از طریق فرم زیر یا شماره های زیر اقدام نمایید.

برای رزرو نوبت و یا مشاوره رایگان از طریق شماره ها و فرم زیر با ما در تماس باشید.

رزرو نوبت (تلفنی)

33915659 (061)

تماس(مشاوره)

09169154010

آدرس ما

اهواز کیانپارس-خ 14 غربی-ف1 مجتمع پزشکی غرب طبقه 2


    دیدکاه ها غیر فعال هستند.