در عرصه کنونی زیبایی و عمل های زیبایی در بین مخاطبان این دسته بسیار پرطرفدار و دارای اهمیت شده است. برای این امر عمل های بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها که بسیار کاربردی است مزونیدلینگ می باشد. این عمل با یک دستگاه در مجموعه های زیبایی و تزریق ژل اجام می پذیرد که نام آن دستگاه آمیا می باشد. این عمل را می توان در دسته عمل های زیبایی مزوتراپی قرار داد. در این مقاله قصد داریم در مورد عمل مزونیدلینگ چیست و کاربردهای آن با شما صحبت کنیم. با وبسایت رسمی دکتر ماناوالا همراه باشید.

مزونیدلینگ چیست

یکی از سوالاتی که از سمت کاربران زیاد از ما پرسیده می شود این است. در جواب این سوال باید روش های این عمل هم توضیح داده شود. مزونیدلینگ با فرو کردن سوزن های ریز در به پوست صورت باعث می شود پوست حالت دفاعی و ترمیمی به خود بگیرد. به صورت کلی این امر سبب می شود که تولید کلاژن به دلیل افزایش گردش خون در پوست انسان اتفاق بیفتند. همین امر سبب کاهش چین چروک پوست و افزایش سلامت پوست می گردد.

شاید برای شما مفید باشد: جوانسازی پوست در اهواز

با اینکار یک چرخش سلولی و پوست تلاش می کنم که خود را ترمیم کند و همین امر سبب کاهش رنگدانه و تغییر رنگ پوست از تابش نور خورشید می شود. یکی دیگر از فواید آن به بسته شدن و درمان منافذ باز پوست باید اشاره داشت و همین امر سبب کاهش جوش های سرسیاه در پوست صورت می شود.

ولی شاید برای شما تصور اینکه سوزن های ریزی به داخل پوست می روند کمی دردناک به نظر برسد ولی باید بگوییم این روش اصلا به همراه درد نیست و بعد از آن نیازمند برخی از مراقبت ها مثل اینکه یک هفته بعد از انجام نباید از هیچ ماده فعالی استفاده شود. از لایه برداری پوست هم باید اجتناب ورزید. در برخی افراد ممکن است شاهد آن باشید که پوست کمی حساس و قرمز و پوست پوست شود. ولی این امر طبیعی است و بعد از یک هفته برطرف می شود.

کلاژن سازی پوست چیست

حال با عنوان کردن موارد فوق به طور حتم برای شما سوال است که کلاژن اصلا چیست و کلاژن سازی پوست به چه معناست. در توضیح کلی کلاژن باید بگوییم که نوعی پروتئین است که در سلول های خارجی به وفور یافت می شود. این پروتئین به صورت رشته ای می باشد و این رشته ها در انواع بافت پیوندی وجود دارد ولی باید گفت میزان آن متفاوت است و در خون وجود ندارد.

اهداف اصلی از انجام عمل مزونیدلینگ

به صورت کلی که در بالاهم اشاره شد مزونیدلینگ عملی است برای جوانسازی پوست که بسیار کاربردی و پرطرفدار است. مزونیدلینگ به بازسازی و ترویج سلولی پوست بسیار کمک می کند و لایه برداری در سطوح عمیق پوست کمک میکند. همین امر سبب می شود که لایه های بیرونی پوست با جایگزینی سلول های جدید بازسازی شوند. از درمان هایی که عمل مزونیدلینگ در آن کاربرد دارند را در زیر بررسی کرده ایم.

  • درمان و از بین بردن جای آکنه
  • درمان و از بین بردن جای جوش
  • از بین برنده چین و چروک دورچشم و گردن
  • از بین برنده جای جراحی روی اعضای بدن به خصوص شکم

روش ها و دستگاه های مزونیدلینگ

یکی از روش های درمانی که بسیار در عمل مزونیدلینگ پرطرفدار است دستگاه آمیا می باشد. این دستگاه انجام این عمل را کمی آسانتر و میزان اثر بخشی آن را افزایش می دهد. مزونیدلینگ با دستگاه آمیا را می توان در دسته درمان ها بسیار پیشرفته در این رشته و مزونیدلینگ قرار داد. تمام موارد فوق و کلاژن سازی توسط دستگاهی انجام می شود که نام آن دستگاه آمیا می باشد. مواد و محلول های مزوتراپی از طریق این دستگاه به لایه های زیرین پوست می رسد و باعث تحریک تولید کلاژن خواهد شد. این روش از درمان را جز پیشرفته ترین و بروزترین روش ها باید قرار داد.

فواید و خواص مزونیدلینگ

یکی از سوالاتی که از ما زیاد پرسیده می شود این است که مزونیدلینگ چه فوایدی دارد. باید به فواید بسیاری که این عمل دارد به صورت مختصر و مفید در این قسمت مقاله با شما صحبت کنیم. یکی از موارد که باید به آن اشاره داشت مدت زمانی است که این در این روش می توان نتیجه را مشاهده کرد. این زمان باید به تشخیص پزشک باشد و تعداد دفعاتی که شما نیاز است مراجعه داشته باشید در آن تاثیر دارد. به طور متوسط این عمل در 6 جلسه در فاصله زمانی یک ماهه و هفته ای یکبار است که نتیجه مورد نظر مشاهده شود. یکی از فواید این درمان ترکیب پذیری آن با سایر درمان های زیبایی دانست. لازم به ذکر می باشد که این عمل بدون دخالت های جراحی بهترین درمان و جوتنساز پوست محسوب می شود. در زیر مزایای این عمل را به صورت مختصر بررسی کرده ایم.

  • جوانسازی پوست
  • از بین برنده جای جوش و آکنه و لکه های پوستی
  • افزایش درخشندگی و شادابی پوست

نتیجه گیری مقاله

همانطور که برای شماهم پیش آمده و میدانید افراد در سنین بالا به خصوص از سی سال به بعد جوانی شادابی پوست را از دست می دهند. در دهه اخیر راه حل ها و درمان های زیادی برای جلوگیری از این امر ابداع و عرضه شده است و می توان از مطمئن ترین و بروزترین آن ها به مزونیدلینگ اشاره داشت. این عمل که به صورت خلاصه در این قسمت باید به خواص آن اشاره داشت را بهترین جایگزین عمل های سخت باید دانست. اینکه در این عمل مواد مغذی و آبرسان به سلول های پوست می رسد از کوچکترین مزیتش می توان به همین شادابی و جوانی پوست اشاره داشت. شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید.

برای رزرو نوبت و یا مشاوره رایگان از طریق شماره ها و فرم زیر با ما در تماس باشید.

رزرو نوبت (تلفنی)

33915659 (061)

تماس(مشاوره)

09169154010

آدرس ما

اهواز کیانپارس-خ 14 غربی-ف1 مجتمع پزشکی غرب طبقه 2


    دیدکاه ها غیر فعال هستند.