مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس

یکی از عمل های زیبایی که در بین کاربران طرفداران زیادی دارد تزریق بوتاکس است. این عمل زیبایی برای محل های مختلف بدن کاربرد دارد و غیر از این یکی از روش های درمانی هم محسوب می شود. بوتاکس یک روش غیر تهاجمی و سرپایی است که در مطب دکتر انجام می پذیرد. تزریق بوتاکس را برای رفع چین و چروک و علائم پیری و درمان برخی از اختلالات عصبی هم به کار می گیرند. خیلی از مراجعه کنندگان از ما سوال می کنند که بعد از تزریق بوتاکس چه مراقبت هایی لازم است. که عمل انجام شده ثمره و نتیجه دلخواه را ایجاد نماید. در اینجا باید بگوییم این مراقب ها بعد از تزریق بسیار لازم است و اگر موارد را رعایت نکنیم ممکن است حتی نتیجه عکس دهد. پس لازم است این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و موارد را بررسی کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل با ما در تماس باشید. در ادامه با وبسایت رسمی دکترماناوالا همراه باشید.

مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیحات لازم داده شد در رابطه با تزریق بوتاکس دریافتید که بوتاکس چه کاربردهایی دارد. ولی باید بدانید استفاده از بوتاکس و این روش نیازمند مراقبت هایی است. این مراقبت ها را بعد از انجام عمل باید در نظر داشته باشید. موضوع مهمی که در این بین وجود دارد این است که بوتاکس را برای چه موضوعی تزریق کرده اید و همین امر در این مراقبت ها تاثیر دارد. البته لازم به ذکر است در نظر داشته باشید نیاز است بعد از انجام تزریق هم با پزشک خود هم مشورت لازم را داشته باشید. ولی به صورت کلی ما در این مقاله در مورد این مراقبت ها با شما صحبت می کنیم. لازم است شماهم این موارد را به صورت کامل مطالعه و به کار بگیرید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پیشنهادی: تزریق بوتاکس در اهواز

انجام فعالیت ورزشی بعد از تزریق بوتاکس

یکی از مواردی که زیاد از ما سوال می شود این است که بعد از تزریق بوتاکس می شود ورزش کرد یا خیر. در این قسمت باید بگوییم می توانید به ورزش خود و برنامه های روزانه خود ادامه دهید ولی باید در نظر داشته باشید یک سری مراقبت های تخصصی برای انجام درست این موارد نیاز است. یکی از این موضوعات که بسیار مهم است و باید در نظر داشته باشید این است که دوروز بعد از تزریق بوتاکس نباید عواملی را انجام داد که تحریک کننده پوست هستند. پس با در نظر داشتن همین موضوع باید از ورزش کردن های سنگین و هوازی مثل ایروبیک اجتناب نمود. اگر این موضوع را رعایت نکنید باعث خواهد شد ضربان قلب افزایش و جریان خون هم به طبع بالا رود و صورت یا محل تزریق بوتاکس دچار کبودی شود و به محل های دیگر منتقل و چندروز آن ها را از کار بیندازد.

شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس

یکی دیگر از مواردی که باید درنظر داشته باشید شستش صورت بعد از بوتاکس و یا انجام مواردی به این شکل نیازمند رعایت برخی از اصول است. این اصول را در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد. در این قسمت باید بگوییم که اکثر متخصصین و پزشکان این عرصه نظرشان بر این است که تا 24 ساعت بهتر است از شستن صورت خودداری شود. ولی اگر این موضوع ضروری باشد می توانید از یک اسفنج مرطوب و یا پنبه خیس استفاده نمایید. لازم به ذکر است در زمان انجام این کار نباید صورت و محل تزریق را ماساژ و یا فشار دهید.

مطالعه شود: تزریق بوتاکس پیشانی در اهواز

حمام کردن بعد از تزریق بوتاکس

یکی از مواردی که بازهم از طرف مخاطبان بسیار سوال شده است استحمام بعد از تزریق بوتاکس است. در این بخش به صورت تخصصی مواردی که باید برای حمام کردن بعد از تزریق بوتاکس در نظر داشته باشید را در زیر بررسی می کنیم.

 • برای استحمام از آب گرم و جوش استفاده نکنید.
 • فشار آب ناید زیاد و یا گرم باشد.
 • از فرو رفتن در وان آب خودداری نمایید.
 • از ماندن بیش از حد در رطوبت حمام و بخار خودداری نمایید.

بعد از تزریق بوتاکس می شود استخر رفت؟

یکی دیگر از سوالات متداول در بین کاربران و مراجعه کننده های ما استخر رفتن بعد از تزریق بوتاکس است. در اینجا باید بگوییم که به صورت اکید توصیه می کنیم نباید 24 ساعت حداقل بعد از تزریق بوتاکس به استخر بروید. این کار باعث پخش شدن ماده بوتاکس در بخش های مختلف می شود و همین امر سبب می شود 24 تا 48 ساعت باید از رفتن به استخر و سونا و جکوزی خودداری شود. باید در نظر داشته باشید گرما باعث خراب شدن و پخش شدن ماده بوتاکس در محل تزریق شود.

مقاله پیشنهادی: بوتاکس و ژل های تزریقی

اصلاح و تراشیدن صورت بعد از تزریق بوتاکس

یکی از مراقبت های لازم که باید در زمان بعد از تزریق بوتاکس باید در نظر داشته باشید اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس است.این مورد بسیار مهم است و باید درنظر داشته باشید که 24 ساعت الی 48 ساعت نباید اقدام به اصلاح صورت نمایید. این کار باعث می شود که خون در محل تزریق متراکم و ماده بوتاکس از جای خود جابجا می شود.

طریقه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

یکی از نکاتی که خیلی مهم است مراجعه کننده های زیادی هم از ما سوال می کنند خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس است. در نظر داشته باشید که بعد از تزریق بوتاکس بین 6 تا 7 ساعت به صورت نشسته استراحت نمایید. اگر به این نکته توجه لازم را نداشته باشید باعث اثر منفی بوتاکس بعد از تزریق می شود.در زیر نکات و راه حل های درست خوابیدن را بعد از تزریق بوتاکس بررسی کرده ایم. نکات را مطالعه نمایید.

 • تلاش کنید در هنگام خواب صورت و سر خود را بالا نگاه دارید.
 • از تحرک زیاد قبل از خواب به صورت جد خودداری نمایید.
 • به صورت طاق باز استراحت کنید و این کار را تا 2 الی 3 شب رعایت نمایید.

داروهایی که نباید بعد از تزریق بوتاکس استفاده نمایید

در این بخش از مقاله به داروهایی اشاره خواهیم داشت که بعد از تزریق نباید استفاده شوند. این موارد را در زیر به صورت تخصصی بررسی کرده ایم موارد را به صورت کامل مطالعه نمایید.

 • آپرسین
 • بروفن
 • ایبوبروفن
 • ویتامین E
 • روغن های ماهی

پیشنها ویژه: تزریق ژل و فیلر در اهواز

نتیجه گیری و موارد کلی مراقب های بعد از تزریق بوتاکس

در این مقاله تلاش کردیم مواردی که بعد از تزریق بوتاکس باید رعایت شود را بررسی کردیم. این موارد دارای شرایط و اصولی است که رعایت آن ها می تواند به شما و نتیجه عمل کمک کند لازم است این موارد را به صورت دقیق و اصولی رعایت نمایید. در زیر یک سری از نکات را به صورت تخصصی عنوان کرده ایم و در انتهای مقاله شماره های این مرکز قرار گرفته که در صورت داشتن سوال می توانید با ما در تماس باشید.

 • از خم کردن سر به طرف پایید تا 24 ساعت خودداری نمایید.
 • از انجام فعالیت هایی که سبب افزایش ضربان قلب و گردش خون می شود خودداری نمایید.
 • از انجام ورزش های سنگین بعد از تزریق بوتاکس جدا خودداری نمایید.
 • 4 الی 6 ساعت از دراز کشیدن بعد از تزریق خودداری نمایید.
 • نباید 4 الی 6 ساعت بعد از تزریق نواحی تزریق را لمس کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل ویتامین های E و امگا 3 و آسپرین خودداری نمایید.
 • از استفاده از کلاه و لباس های تنگ جدا خودداری نمایید.
 • نباید بعد از تزریق بوتاکس تا 24 ساعت نوشیدنی های الکلی بنوشید.

برای رزرو نوبت و یا مشاوره رایگان از طریق شماره ها و فرم زیر با ما در تماس باشید.

رزرو نوبت (تلفنی)

33915659 (061)

تماس(مشاوره)

09169154010

آدرس ما

اهواز کیانپارس-خ 14 غربی-ف1 مجتمع پزشکی غرب طبقه 2


  دیدکاه ها غیر فعال هستند.